Ako dať daní online aj vtedy, ak ste to ešte neurobili

Strávili ste značný čas zhromažďovaním daňových informácií za bežný daňový rok a zaujímate sa, ako podávať dane online. Keď váš synovec podal vaše dane z predchádzajúceho roka, dal vám kópie na papier IRS.

Po čakaní približne dvoch mesiacov, aby ste dostali svoje náhrady, ste si uvedomili, že musí existovať lepšia cesta a mali ste pravdu. Existuje niekoľko možností, ktoré vám ukážu, ako podávať dane online a dostávať náhrady za osem dní, nie mesiacov.

Prvým rozhodnutím, ktoré musíte urobiť, je medzi podaním papierového priznania alebo podaním elektronicky. Toto nie je žiadna myšlienka. Papier je BAD. Elektronické podanie je najlepší spôsob, ako ísť.

Prečítajte si, ako dať dane online pre seba – je to naozaj jednoduché

Vaše ďalšie rozhodnutie, ktoré musíte urobiť, je, či chcete použiť profesionálneho daňového spracovateľa, alebo prejsť na internet a vrátiť sa sami. Môžete sa pozrieť na minuloročný návrat a uvidíte, že ste podali manželský zväzok a jediný W-2 bol z vašej práce, kde ste pracovali ako mechanik. Ale počkajte, tento rok máte druhú W-2 pre prácu na čiastočný úväzok tesne nad štátnou líniou a zadržala daň za tento štát. Budem vedieť, ako podávať dane online? Pýtate sa sami seba, čo mám robiť teraz?

Jediným ďalším príjmom, ktorý ste mali, bol úrok z vašej banky a vrátenie peňazí z vášho štátu. Okrem vašej manželky vidíte, že vaše dve deti sú uvedené ako závislé osoby. Jeden práve absolvoval strednú školu a je 18 rokov. Druhý je v prvom ročníku strednej školy a je 15 rokov.

Jedinou ďalšou oblasťou na preskúmanie je plán A, ktorý nevyzerá príliš tvrdo. Vidíte len daň z nehnuteľností, hypotekárny úrok a príspevky z kostola. Máte všetky tieto formy už v rukách za bežný rok, takže čo môže byť ťažké?

Myslíte si, že je to naozaj bezpečné, možno by ste sa mali vrátiť na profesionálneho daňového spracovateľa. Ste zvedaví, čo to môže byť, pretože váš synovec vám nikdy neúčtuje nič. Zavoláte CPA, kto vráti vášho priateľa a informujete ho o všetkých formulároch, ktoré máte k dispozícii. Rýchlo vám dáva cenovú ponuku vo výške 350,00 dolárov za Federal plus 2 štátne výnosy. Radšej si zistite, ako podávať dane online. Wow, ste šokovaní!

Dáte mu trochu viac myslenia a myslíte si, že možno danove priznanie online môžete vrátiť sami online. Váš sused vám povie o on-line webe, ktorý používa každý rok a dáva vám URL na svoje on-line stránky. Teraz sa nemôžete dočkať, kým sa vyskúšate. Táto stránka vám musí povedať, ako podávať dane online.

Večera je u konca a sedíte si na počítači a zadáte adresu URL, ktorú ste dostali od svojho blížneho. Skenujete vstupnú stránku a naozaj máte pocit, že s tým dokážete zvládnuť.

Kliknete na banner a dostanete obrazovku na prihlásenie. Ešte nie je ťažké. Odpoviete na otázky pohovoru, ktoré sa zdajú byť jednoduché a zdravé. Program vás požiada o zadanie všetkých vašich osobných údajov a potom informácie z vašich daňových formulárov W-2 a iných, ktoré ste dostali. Zatiaľ je všetko dobré.

Skôr ako to poznáte, vaše daňové priznanie je dokončené a je na obrazovke a môžete ho skontrolovať. WOW! Softvérový program dokonca vedel, že ste sa kvalifikovali na získanie daňového úveru vo výške 1 000,00 dolárov pre svojho najmladšieho syna a automaticky zadal všetky vaše informácie o všetkých daňových formulároch a plánoch. A čo viac, pripravila pre vás štátne obnosy. Teraz to je, ako podávať dane online.

Môže to byť tak jednoduché? Zrejmá odpoveď je áno, je to naozaj. Vôbec neváhate, pôjdete platiť za návrat a uvidíte, že veľmi nízky poplatok sa vzťahuje nielen na federálny a rezidentský štátny výnos, ale aj na extra štát. Žiadne poplatky za dodatočné štátne výnosy! Stlačením tlačidla vykonáte výkazy a vytlačíte kópie súboru.

O osem dní neskôr sa zastavíte v pobočke banky a zistíte, že vaše vrátené platby práve prišli a boli pripísané na váš sporiaci účet, ako ste požadovali. V tejto dobe ste extáza. Všetko bolo správne podané na začiatku sezóny a peniaze na dovolenku vašej rodiny sú už v banke.

Vyššie uvedený scenár je skutočným zážitkom jedného z našich klientov a teraz je jedným z našich najlepších klientov pre nové podnikanie. Robte to, čo urobil, zhromažďujte informácie a zistite, ako dať daní online tak ľahko ako on.

Leave a Reply

Your email address will not be published.